ANADOLUBANK

Anadolubank A.Ş.
Anadolubank bir Habaş Şirketler Grubu iştirakidir.

Anadolubank, Türkiye’nin genç, dinamik ve yüksek gelişme potansiyeline sahip bankalarından biridir. On yedi yıllık geçmişinde çağdaş bankacılığın tüm gereklerine uygun bir yapılanma gerçekleştirerek performans grafiğini sürekli yükseltmeyi başarmıştır.

Teknolojinin baş döndürücü bir hızla değiştiği ve teknolojik yeniliklerin rekabeti oldukça keskinleştirdiği bir sektörde, gerçekleştirdiği atılımlarla Türkiye bankacılığının saygın isimleri arasında yerini almıştır. 1997 yılında Özelleştirme İdaresi’nden satın alınmasının ardından 3 şube ile Bankacılık faaliyetine başlayan Anadolubank, her geçen gün şube sayısını arttırmaktadır.

Anadolubank, ticari, perakende ve bireysel bankacılık alanlarında müşterilerine “ihtiyaç odaklı” her türlü hizmeti vermek için “dinamik müşteri ihtiyaç analizleriyle” değişiklikleri yakından izlemekte, ihtiyaçların çözümüne yönelik ürün geliştirme çabalarını gayretle sürdürmektedir. Bu yaklaşımı ile “müşteri odaklı ve çağdaş” bankacılık konusunda en iyi örneklerden birini temsil etmektedir.

HABAŞ Grubuna bağlı bir kuruluş olan Anadolubank, Türkiye ekonomisinin temeli olarak kabul edilen küçük ve orta ölçekli işletmelere kısa ve orta vadeli işletme sermayesi ve ticaret finansman kredileri sağlamaktadır. Bireylerin sadece tüm bankacılık hizmetlerinden faydalanmalarını değil, yeni ve yaratıcı ürünlerle diğer bankalardan ayrışmış özgün hizmet alabilmesi Anadolubank’ın bankacılıktaki diğer yaklaşımıdır.

Her iki ana pazarlama konusundaki farklılaşmayı sürekli hale getirmek için innovasyon ve ürün geliştirme olguları; gerek farklı bir iş kolu olarak banka organizasyonunda yer bulmuş, gerekse de bankanın tüm personelinde bir davranış kültürü olacak şekilde oturmuş yapıdadır.

Bankamız; uzman kadrosu, hızla gelişen fiziki ve alternatif dağıtım kanalları ve teknolojik altyapısı sayesinde uluslar arası platformlarda da dikkat çekmiş, başarılı pazarlama stratejisiyle güçlü bir muhabir ağı oluşturmuştur. Anadolubank, sunduğu uluslararası kredi fırsatlarıyla dış ticaret müşterilerine kesintisiz ve uygun koşullarda hizmet vermektedir.

Finans sektörü Anadolubank’ın büyüme potansiyelinin önemli bileşenlerinden biridir; bu sinerjinin daha da güçlenmesi amacıyla önemli projeler geliştirilmektedir.

Anadolubank’ın kurumsal ‘konsept’inin en önemli unsurları: güvenilirlik, şeffaflık ve kaliteli hizmettir. Bankamızın ana hedefi; ulusal arenadaki saygın konumunu daha da sağlamlaştırarak müşteri odaklı, yenilikçi, dağıtım kanallarını müşteri eğilimleri doğrultusunda tasarlayıp kullanan ve her şeyin ötesinde rekabetçi fiyatlar uygulayabilen bir kurum olarak yoluna devam etmektir.

Güçlü ortaklık yapısı altında onuncu yılını tamamlayan Anadolubank, çalışanları, yönetim kadrosu ve hissedarlarının gücü sayesinde belirlediği hedefler doğrultusunda güvenli adımlarla ilerlemeye devam edecek ve benimsediği çağdaş vizyonla atılımlarını sürdürecektir.

www.anadolubank.com.tr